דבר ראשת האולפנה

רחל, בוגרת תואר שני בתושב"ע מאוניברסיטת בר אילן,
סיימה לימודי תעודה להכשרת מנהלים
ב"אבני ראשה"- מכון למנהיגות בית ספרית ושותפה
משמעותית מזה שנים רבות בהנהלת בית הספר ובקביעת
מדיניות האולפנה ברמת הניהול הפדגוגי, והתאמת תוכניות לימודיות יחודיות
לאוכלוסיית התלמידות. 

מנהלת ביה"ס: רחל רדא

זכות מיוחדת לנהל את אולפנת זבולון. לאחר 16  שנה בתפקיד סגנית מנהל (לצידו של הרב יהודה קליקשטיין ) שהעניקו את הניסיון ואת האהבה למקום.

אולפנת זבולון הינה מוסד שש שנתי. היא נוסדה בשנת 2001 וזאת כדי לתת מענה לציבור הדתי בעיר שעד כה שלח את בנותיו ללמוד באולפנות מחוץ למקום. בשנתה הראשונה מנתה האולפנה כ 200 בנות וכיום היא מונה 500 תלמידים (21 כיתות מז-י"ב וביניהן כיתות חינוך מיוחד וכיתות  תקשוב , שבה לכל תלמידה מחשב נייד ללמידה מתוקשבת במספר תחומי ידע).

האולפנה ייחודית באוכלוסייתה המגוונת מבחינה לימודית ודתית, כשהאתגר הוא לתת מענה אישי לכל תלמידה.

האולפנה לא מוותרת על מצוינות לימודית בצד תגבור וקידום לימודי לתלמידות הזקוקות לסיוע פרטני. בחטיבה עליונה היעד הוא זכאות לתעודת בגרות מיטבית ולשם כך הרחבנו את מסלולי המגמות: אשכול עיוני ואשכול אומנותי הכוללים נכון לעכשיו 6 מגמות.

במהלך שלוש השנים האחרונות אחת הזכאות לבגרות באולפנא הינו מעל  90% וחלק מהבנות אף זוכות לקבל תעודת בגרות בהצטיינות.

בהיבט הערכי – לאולפנה מערך פעילויות רחב ומגוון הכולל: טיולים, סמינריונים, שבתות אולפנה חוגים מסובסדים, התנדבויות בקהילה מכיתה ט'-י"ב, קבלת שבת, "נפגשים אחרת" וכן פרויקטים ייחודיים לחטיבת הביניים ("אורות פנימה") ולחטיבה עליונה ("מעגלים", "בית מדרש")ועוד היד נטויה.

האולפנה משמשת לתלמידות כבית שני. הצוות החינוכי מסור ומקצועי השם לו למטרה למצות את יכולות התלמידה תוך שמירה על אקלים בית ספרי נעים ובטוח.

בית הספר עבר בשנים האחרונות שינויים פדגוגיים בהשראת פדגוגיה מוטת עתיד.  אנו ממשיכים לקדם למידה משמעותית תוך שדרוג דרכי ההוראה וגיוונן. צוות המורים מתמקצע בהשתלמויות שונות לקידום השינוי, והיישום ניכר בכיתות ובקבוצות הלימוד השונות.

חלק ניכר מהלמידה באולפנה הינו מתוקשב, ולצורך כך כל הכיתות מאובזרות באמצעים הפדגוגיים ללמידה מתוקשבת.

אנו, הצוות הפדגוגי והמנהלתי כאחד, מקבלים בברכה את תלמידות כיתות ז', שהגיעו מבתי הספר היסודיים בעיר ומעט מחוצה לה, ומאחלים לכן הסתגלות מהירה ותחושת שייכות.

ולשאר תלמידותינו…מאחלים אנו הצלחה. לתלמידות ח'-ט' הממשיכות- שתישאנה ברכה בעמלכן ולתלמידות י' שזו לכן השנה הראשונה בחטיבה העליונה- שלוחה גם לכן הסתגלות טובה ללמידה איכותית ולתרומה משמעותית לקהילה.

לתלמידות שכבה י"א- מאחלים לכן בהצלחה בבחינות הבגרות החיצוניות תוך התגברות על החששות ומימוש מקסימאלי של מלוא היכולות הטמונות בכל אחת מכן.

ואחרונות חביבות, תלמידות י"ב- זו שנתכן האחרונה והמשמעותית באולפנה, כל הצוות מחזיק לכן אצבעות להצלחה בבגרויות אך לא פחות בבחירת מקום השירות שיהיה עבורכן, כמו למאות בוגרות של האולפנה המעורות בעשייה לאומית בכל התחומים, הן במסגרות השירות והן בתחומי האקדמיה ובתרומה חברתית למדינת ישראל.

 

בברכת נעשה ונצליח בסיעתא דשמייא

רחל רדא